Maty antypoślizgowe na mokre i tłuste powierzchnie maty przemysłowe

Podłogi mogą stać się niebezpiecznie śliskie, gdy są mokre lub narażone na działanie oleju lub smaru. W rezultacie stwarza to szczególne niebezpieczeństwo w momencie zetknięcia się podeszwy buta z płynem lub olejem. Zjawisko to jest podobne do hydroplaningu samochodowego.
Innymi słowy stopa podczas chodzenia nie ma przyczepności, następuje niekontrolowany poślizg, a osoba traci kontrolę i upada.
Najczęstszymi czynnikami wpływającymi na poślizgnięcia z pewnością są oleje, tłuszcze oraz mydła z roztworów czyszczących.
Zatem jak zapobiec poślizgnięciom stosując Maty antypoślizgowe na mokre i tłuste powierzchnie

Maty możemy podzielić pod względem zastosowań oraz środowiska pracy

Maty antypoślizgowe na mokre i tłuste powierzchnie
  1. NA STANOWISKA PRZEMYSŁOWE WARSZTATOWE

Maty antypoślizgowe na mokre i tłuste powierzchnie

2. MATY DO ZASTOSOWAŃ W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM I GASTRONOMII

Maty antypoślizgowe na mokre i tłuste powierzchnie

3. MATY HIGIENICZNE, SPA, BASENY

Antypoślizgowe maty z drenażem zapewniają optymalne połączenie wygody, powierzchni antypoślizgowej, zdolności odwadniania, jakości oraz trwałości. Wykonane z trwałych materiałów w rezultacie gwarantują długotrwałe użytkowanie mat na wiele lat. Godnym uwagi jest to, że posiadają doskonałą powierzchnię antypoślizgową.

Są to wysokiej jakości gumowe maty antypoślizgowe oraz przeciwzmęczeniowe przeznaczone przede wszystkim do miejsc, gdzie często występują wycieki wody lub olejów. Posiadają otwory drenujące, które doskonale odprowadzają wycieki i zanieczyszczenia, dzięki czemu pracownik stoi na czystej i suchej powierzchni. Gumowe wypustki na powierzchni z pewnością zwiększają przyczepność. Maty są wykonane z gumy nitrylowej w 100%, a zatem przystosowane do olejów przemysłowych i agresywnych chemikaliów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania mat, można zamontować do nich doskonale widoczne, pomarańczowe listwy najazdowe z każdej strony.

Maty antypoślizgowe gumowe z otworami doskonale odprowadzają płyny i wentylują podłoże co z pewnością ułatwia utrzymanie suchego, czystego miejsca pracy. Dodatkowo posiadają nadzwyczajną zdolność redukcji zmęczenia dzięki unikalnej konstrukcji oraz zastosowaniu wysokiej jakości mieszanek gum.