Płyn do dezynfekcji bez alkoholu WODA ELEKTROLIZOWANA KWAS PODCHLORAWY

Czym jest woda elektrolizowana- kwas podchlorawy

Jest to elektrochemicznie aktywowana woda (ECA) zwana wodą elektrolizowaną (EW), której głównym składnikiem jest kwas podchlorawy (HOCl). Kwas podchlorawy został odkryty w 1834 roku przez francuskiego chemika Antonie Balarda.

Ciekawostką jest, że kwas podchlorawy jest wytwarzany naturalnie przez organizm człowieka. Kiedy nasze ciało jest atakowane przez bakterie i inne drobnoustroje, układ odpornościowy natychmiast reaguje, wysyłając leukocyty (białe krwinki) do miejsca inwazji. Leukocyty inicjują reakcję produkcji kwasu podchlorawego z wody i soli – przy pomocy impulsów nerwowych. ECA jest odzwierciedleniem produkcji kwasu podchlorawego poza organizmem człowieka. Kwas podchlorawy jest więc środkiem biobójczym. Co ważne jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Poza tym jest całkowicie biodegradowalny i hipoalergiczny.

Płyn do dezynfekcji bez alkoholu WODA ELEKTROLIZOWANA SKUTECZNOŚĆ

Płyn do dezynfekcji bez alkoholu

ZASTOSOWANIA WODY ELEKTROLIZOWANEJ W DEZYNFEKCJI

Czyszczenie i dezynfekcja

Kwas podchlorawy

Często dotykane powierzchnie jak np. klamki, blaty czy sprzęt elektroniczny mogą łatwo przenosić takie patogeny jak bakterie, grzyby, zarodniki oraz wirusy. Samo sprzątanie nie zabije zarazków, więc aby zmniejszyć ryzyko ich rozprzestrzeniania się zaleca się najpierw usunięcie brudu z powierzchni, a następnie przeprowadzenie dezynfekcji środkiem odkażającym.

Jeśli używasz elektrolizowanej wody jako środka dezynfekującego powierzchnię, po prostu spryskaj ją i pozwól wyschnąć lub użyj gąbki. Nie pozostawia smug i szybko schnie.

Mycie rąk i dezynfekcja

Płyn do dezynfekcji bez alkoholu kwas podchlorawy

Wielokrotne używanie zwykłych płynów do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu lub silnych mydeł może powodować podrażnienia czy zapalenia skóry dłoni. Woda elektrolizowana natomiast nie powoduje żadnych podrażnień skóry, oczu, nie uszkadza i nie wybiela odzieży.

W przypadku stosowania jako środka dezynfekującego do rąk spryskaj delikatną mgiełką dłonie, a następnie równomiernie rozprowadź płyn na dłoniach. Pozwól dłoniom wyschnąć, co zwykle zajmuje kilka sekund.

Z powodu swoich silnych właściwości biobójczych w stosunku do mikroorganizmów patogennych i powodujących psucie się żywności, woda elektrolizowana może mieć bardzo szerokie zastosowanie jako środek dezynfekcyjny w zakładach produkcji i obrotu żywnością, w ogrodnictwie oraz w medycynie do dezynfekcji.

Odkażanie środków ochrony indywidualnej

Płyn do dezynfekcji bez alkoholu

Za pomocą PORTAdec™ 500 prysznica z funkcją mgły odkażającej, odpowiedniego do odkażania środków ochrony indywidualnej przed usunięciem lub w pomieszczeniach higienicznych.

Słaby kwas porównywalny do łagodnego soku cytrusowego, dlatego jest nietoksyczny i nie pozostawia pozostałości na powierzchniach środowiska.

Zastosowanie w matach dezynfekcyjnych

maty dezynfekcyjne nowej generacji

Maty dezynfekcyjne wejściowe łączą w sobie właściwości wyłapujące brud jak i dezynfekcję obuwia. Dla tego zalecane jest stosowanie specjalnych wejściowych mat dezynfekcyjnych z użyciem środka dezynfekującego np. wody elektrolizowanej.

Wody elektrolizowanej jako środka dezynfekującego można stosować jako płyn w matach wejściowych czyszcząco dezynfekujących.