Maty wejściowe są elementem często niezauważanym przez wiele osób, jednak ich brak zauważy każdy. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie pracownikom i gościom bezpiecznego przejścia do dalszej części biura. Ich umieszczenie przy wejściu pozwala również na zachowanie czystości na wspólnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda nie dopisuje i każdy przynosi ze sobą sporo wody i błota.

Na czym opierać wybór idealnej maty wejściowej do biura?

Maty wejściowe są elementem praktycznie wtapiającym się w tło. Większość osób decyduje się na wybór mat w klasycznych stonowanych kolorach, dzięki czemu dopasowują się do praktycznie każdego wnętrza. Dobra mata wejściowa do biura powinna być wykonana z trwałych, antypoślizgowych materiałów. Świetnym wyborem są maty modułowe, bardzo łatwe w montażu i przenoszeniu. Montaż tego rodzaju mat opiera się na systemie zaczepów, który tworzy bardzo trwałe połączenie. Dzięki połączeniu gumy oraz materiału wkładek dywanowych można dopasować matę do konkretnego wnętrza.

Bardzo ważne są również cechy antypoślizgowe. Maty wejściowe wykonane z wysokiej jakości gumy wykazują dużą odporność na urazy mechaniczne, a odpowiednia budowa maty pozwala na uniknięcie wynoszenia wody na teren budynku. Maty antypoślizgowe sprawdzą się w praktycznie każdym biurze, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom i klientom. Ciekawym rozwiązaniem są maty pętelkowe. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z winylowych pętelek, które usuwają z powierzchni butów zarówno wodę, jak i brud, który następnie trafia do maty i nie roznosi się po budynku. Tego rodzaju maty wejściowe są bardzo wytrzymałe i elastyczne, dzięki czemu  z łatwością dopasowują się do powierzchni podłogi. Sprawdzi się w biurach o dużym natężeniu ruchu.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem są maty modułowe wielostrefowe, które czyszczą i dezynfekują buty. Ta konstrukcja zbudowana jest z otworów drenujących zapewniających doskonałą przyczepność i drenaż nawet w trudnych warunkach oraz mat napełnianych specjalnymi środkami dezynfekcyjnymi. Wszystkie z wymienionych mat do wejść biurowych z pewnością świetnie spełnią zarówno swoje funkcje użytkowe, jak i estetyczne, a ich wybór zależny jest przede wszystkim od preferencji kupującego.