Zatem czy wirus może przenosić się na butach ? Czy obuwie stanowi realne zagrożenie ?

Otóż okazuje się że tak, ponieważ ma kontakt z powierzchniami w sklepach, komunikacji miejskiej, biurach i windach. Stąd może być skażone patogenami, które wnosimy do swoich domów.

Naukowcy ostrzegają, że koronawirus jest bardzo zaraźliwy i żywotny. Może utrzymywać się na powierzchni przedmiotów od trzech godzin do kilku dni, w zależności od materiału i warunków. Szacuje się, że na podeszwach obuwia patogen może przeżyć do 5 dni.

Jak wirus może przenosić się na butach

Czy wirus może przenosić się na butach

Badania w szpitalu Huoshenshan w Wuhan

Przeprowadzone badania wykazały, że kropelki COVID-19 mogą podróżować w powietrzu do 4 metrów. Gdy ktoś, kto jest zarażony, kaszle lub kicha, kropelki wirusa lądują na ziemi, a następnie są przenoszone dalej w inne miejsca na obuwiu. Przeprowadzone testy w szpitalu Huoshenshan w Wuhan w Chinach w centrum wybuchu koronawirusa wykazały, że połowa butów zespołów medycznych dała wynik pozytywny na obecność wirusa. To dowodzi że wirus może przenosić się na butach

Jeszcze bardziej zaskakujące było to, że podłoga w aptece szpitalnej, w której nie wolno przyjmować pacjentów, miała 100% pozytywnych wyników. To znaczy, że wirus rozprzestrzeniał się na obuwiu przez zespół medyczny. Oznacza to również, że goście i każdy inny pracownik szpitala mógł wirusa przenosić na butach

Producent wykładzin przemysłowych Firma Notrax® przygotowała kilka rozwiązań mat dezynfekujących, które skutecznie pomagają zapobiegać roznoszeniu wirusa COVID-19 na obuwiu.

Rozwiązania dla mat dezynfekujących obuwie:

Mata dezynfekująca odkażająca wejściowa
Czy wirus może przenosić się na butach

Mata osuszająca absorpcyjna Deco Design ™ pochłania nadmiar płynu dezynfekującego z obuwia.
Z matą 343 Sani-Max ™ lub matą 346 Sani-Trax ™ tworzy idealne rozwiązanie maty dezynfekującej dla biur, hoteli, szpitali itp.

Modułowy wielostrefowy system mat wejściowych:

Modułowa wielostrefowa płytka wejściowa Sani-Scrape 'n Dry II C12, która czyści i dezynfekuje buty.
Tradycyjna konstrukcja pierścieniowa znana z dużych otworów, które zapewniają przyczepność i doskonały drenaż w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Bezproblemowo łączy się z Master Flex ™ D23, co pozwala na łatwą instalację na miejscu oraz płynne i harmonijne przejście z trybu zewnętrznego na wewnętrzny.

Mata dezynfekująca odkażająca wejściowa
Czy wirus może przenosić się na butach