Czym jest bezpieczna i naturalna dezynfekcja Mybiove

Produkty dezynfekcyjne Mybiove bazują na kwasie podchlorawym HOCl, który jest substancją fizjologicznie występującą w organizmie ludzkim. Naturalna obecność kwasu podchlorawego w organizmie czyni go środkiem hipoalergicznym. HOCl uznaje się za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych substancji dezynfekujących, zabija 99,9% wszystkich patogenów: bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, a nawet prątki i spory, jest przy tym tak neutralny jak to tylko możliwe. Produkty Mybiowe są hypoalergiczne, biodegradowalne i całkowicie przyjazne dla środowiska. Można ich używać bez dodatkowych zabezpieczeń takich jak rękawiczki, bez konieczności rozcieńczania i spłukiwania. Warto zauważyć, że kwas podchlorawy HOCl znalazł zastosowanie w lekach stosowanych np. w leczeniu ran pooperacyjnych, odleżyn, stopy cukrzycowej, a także w kroplach do oczu.

Krótka Historia kwasu podchlorawego HOCl

Naturalna dezynfekcja kwas podchlorawy HOCL

Bezpieczna i naturalna dezynfekcja – historia

Kwas podchlorawy został odkryty w 1834 r. przez francuskiego chemika Antoine Jérôme Balarda i był używany jako środek antyseptyczny na rany pourazowe w czasie I i II wojny światowej. Następnie znalazł zastosowanie we wspomaganiu leczenia gangreny, błonicy i szkarlatyny. Kilkadziesiąt lat później odkryto, że HOCl jest naturalnie wytwarzany w ludzkich neutrofilach. Jego właściwości biobójcze są bardzo silne, a korzyści nieograniczone. HOCl jest udokumentowany licznymi badaniami, w jaki sposób osiągnął doskonałe wyniki w dziedzinach medycyny takich jak: okulistyka, stomatologia, weterynaria i pielęgnacja ran. HOCl okazał się wysoce skuteczny przeciwko wirusom, takim jak SARS-CoV 2, E. coli, Salmonella, Listeria, MRSA, Norovirus, H1N1, Staph/VRE, Pseudomonas i ptasiej grypie, stosowany nawet w niższych stężeniach. Jest również uznawany i rekomendowany przez FDA, CDC, EPA, NSF i USDA.

Dlaczego środki na bazie kwasu podchlorawego HOCl nie były znane jako popularny środek dezynfekcyjny

HOCl znane jest od ponad 100 lat, ale przeszkodą w jego stosowaniu był brak jego stabilności. Dopiero teraz nowoczesne metody produkcji pozwalają na zachowanie właściwości HOCl znacznie dłużej, niż było to do tej pory możliwe. Warto zwrócić uwagę, że unikalna metoda produkcji Mybiove pozwala osiągnąć wyjątkowo trwały, prosty, naturalny. Jest przy tym niezwykle bezpieczny środek dezynfekcyjny.

Jak HOCl skutecznie zabija patogeny

Bezpieczna i naturalna dezynfekcja

Upraszczając: Hypochlorous Acid (HOCl) jest neutralnie naładowaną cząsteczką, natomiast błona komórkowa bakterii ma ładunek ujemny. Dzięki temu HOCl łatwo przenika przez ściany komórkowe bakterii niszcząc ich błonę komórkową. Następnie roztwór HOCl poprzez uszkodzoną błonę komórkową wnika do wnętrza bakterii i na skutek działania ciśnienia osmotycznego rozrywa ich ścianę komórkową. Powoduje to całkowite zniszczenie drobnoustroju.

Warto zwrócić uwagę, że środek dezynfekujący Mybiove można bezpiecznie stosować w pobliżu zwierząt domowych. W przeciwieństwie do środków na bazie fenolu, alkoholu produkty Mybiove nie zawierają lotnych związków organicznych i są całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Dlatego też te produkty rekomenduje się przychodniom weterynaryjnym.

Gdzie można stosować produkty Mybiove

  • skóra
  • twarde i miękkie powierzchnie
  • powierzchnie mające kontakt z dziećmi
  • powierzchnie mające kontakt z żywnością

Płyny dezynfekcyjne Mybiove do zastosowań ogólnych

Płyn do dezynfekcji dłoni i skóry Mybiove

MYBIOVE HYGIENIC HAND DISINFECTANT LIQUID

Płyn przeznaczony do higienicznej dezynfekcji rąk oraz nieuszkodzonej i chorobowo niezmienionej skóry.
Produkt dezynfekujący przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające jak i niemające bezpośredniego kontaktu z żywnością. Bakteriobójczy, grzybobójczy, wirusobójczy, prątkobójczy. Produkt hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie na skórze wrażliwej i atopowej. Pozwolenie na obrót produktami biobójczymi uzyskane w procedurze narodowej, wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Nr pozwolenia 8640/21

płyn dezynfekcyjny klasy medycznej

Płyn do dezynfekcji powierzchni

MYBIOVE SURFACES DISINFECTANT LIQUID

Hipoalergiczny płyn do dezynfekcji Mybiove jest skuteczny przeciwko szerokiej gamie patogenów i najbardziej jak to tylko możliwe bezpieczny. Nie zawiera alkoholu, jest nietoksyczny, niepalny, jego przypadkowe spożycie nie powoduje zatrucia. Jest przyjazny dla delikatnej skóry a zatem może być stosowany nawet na tak delikatnej skórze, jak skóra atopowa.

  • nie zawiera alkoholu
  • hipoalergiczny
  • przebadany dermatologicznie na skórze wrażliwej i atopowej

Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym 8626/21

płyn dezynfekcyjny klasy medycznej

Płyny dezynfekcyjne Mybiove do zastosowań w obszarze medycznym

Płyn do dezynfekcji rąk i skóry klasy medycznej

MYBIOVE HYGIENIC & SURGICAL HAND DISINFECTANT LIQUID

Płyn przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk oraz nieuszkodzonej i chorobowo niezmienionej skóry o przedłużonym działaniu.
Produkt czyszcząco – dezynfekujący przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające jak i niemające bezpośredniego kontaktu z żywnością
Pozwolenie na obrót produktami biobójczymi uzyskane w procedurze narodowej, wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Nr pozwolenia 8636/21

płyn do dezynfekcji hipoalergiczny

Płyn do dezynfekcji powierzchni klasy medycznej

MYBIOVE MEDICAL SURFACES DISINFECTANT LIQUID

Płyn polecany do stosowania w takich miejscach jak: gabinety zabiegowe, sale pacjentów, toalety, kuchnie, recepcje, poczekalnie. Znakomity do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni i przedmiotów typu: klamki, stoliki, krzesła, stojaki na płaszcze i czasopisma, meble, włączniki światła, dywaniki, wnętrze karetki. Posiada pozwolenie na obrót produktami biobójczymi uzyskane w procedurze narodowej, wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Nr pozwolenia 6089/15

płyn do dezynfekcji hipoalergiczny