Mobilny prysznic bezpieczeństwa STD-40K/45G

Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia w postaci awaryjnego natrysku może być trudne, zwłaszcza jeśli w lokalizacji gdzie nie ma łatwego dostępu do czystej wody pitnej lub występuje problem z ciśnieniem wody.

W wielu przypadkach niezbędne są przenośne prysznice bezpieczeństwa oraz stanowiska do mycia twarzy i oczu. W przypadku braku możliwości podłączenia stacjonarnego natrysku bezpieczeństwa do instalacji wodociągowej sprzęt przenośny jest idealnym rozwiązaniem, które zapewnia dostęp do natrysku z czystą wodą.

Zalety mobilnych natrysków bezpieczeństwa

  • Seria STD-40K zapewnia reakcję w ciągu 10 sekund od zagrożenia. Zapewnia to szybki dostęp do czystej wody pod ciśnieniem, co pomaga zapobiec poważnym obrażeniom i uszkodzeniom wzroku
  • Dostarczanie wody z szybkością 76 litrów na minutę w celu pełnego odkażenia
  • Zaprojektowany tak, aby był łatwy w konfiguracji. Butla wyłożona tworzywem sztucznym jest napełniona ciśnieniem i wymaga jedynie podłączenia węża z sieci wodociągowej, aby ją napełnić. ( Obejrzyj film, aby zapoznać się z instrukcją krok po kroku, jak napełniać urządzenie . )
  • Jego kompaktowa konstrukcja umożliwia łatwe przechowywanie gdy nie jest używany, a rama ze stali nierdzewnej i duże opony zapewniają, możliwość łatwego manewrowania przez tylko jedną osobę
  • Zakryta myjka do płukania oczu/twarzy chroni dyfuzory przed kurzem i zanieczyszczeniami, można ją łatwo uruchomić poprzez podniesienie pokrywy
  • Mobilny prysznic bezpieczeństwa opcjonalne może być wyposażony w płaszcz z miękkiego poliestru, jest to wersja izolowana (dla minimalnej temperatury otoczenia -5C), lub wersja podgrzewana wyposażona w płaszcz grzewczy (dla minimalnej temperatury otoczenia -20C)
Prysznic bezpieczeństwa mobilny

Przykłady zastosowań mobilnego prysznica bezpieczeństwa w przemyśle

Przemysł budowlany

W branży budowlanej ważne jest, aby sprzęt bezpieczeństwa przemieszczał się wraz z pracownikami, w zależności w jakim sektorze odbywają się prace. Gdy pojawiają się nowe zagrożenia lub komplikacje, miejsce pracy musi ewoluować szybko
i wydajnie, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Mobilny prysznic jest popularny w tej branży, ponieważ urządzenie można w razie konieczności z łatwością przenieść bliżej zagrożenia.

bezpieczeństwo na budowie

Prysznic bezpieczeństwa w wodociągi

Kwas fluorowodorowy, podchloryn sodu, podchloryn wapnia i podobne chemikalia stosowane w procesach uzdatniania wody mogą być bardzo niebezpieczne dla pracowników. Substancje chemiczne mogą być wchłaniane przez skórę w wyniku kontaktu ze ściekami lub szlamem. Aby zapobiec obrażeniom, prysznice bezpieczeństwa należy umieścić w promieniu 15 metrów od potencjalnego zagrożenia. Tam, gdzie jednostki stacjonarne są niedostępne, jednostki mobilne można umieścić obok zagrożenia, aby zapewnić szybki dostęp do odkażania w przypadku rozlania lub rozprysku.

Mobilny natrysk bezpieczeństwa w magazynach

Centra dystrybucji mogą być narażone na różne zagrożenia związane z chemikaliami, od przechowywania i dostarczania szkodliwych substancji po magazynowanie
chemikaliów do czyszczenia i paliwa do wózków widłowych. Centra logistyczne często mają problemy z dostępem do wody w miejscach, w których wymagane są prysznice bezpieczeństwa. Idealnym rozwiązaniem dla szybko zmieniającego się charakteru realizacji zamówień. Przenośna jednostka mobilna, którą można przenosić z zewnątrz do wewnątrz budynku.

Zastosowanie w górnictwie

Pracownicy kopalni są codziennie narażeni na wiele zagrożeń chemicznych. Najczęstszymi urazami związanymi z chemikaliami zgłaszanymi w branży mogą być oparzenia spowodowane kwasami i zasadami. Aby zapewnić szybkie spłukiwanie rozlanych substancji ze skóry i oczu w celu zminimalizowania obrażeń. W ciągu 10 sekund od wystąpienia zagrożenia należy umieścić awaryjne prysznice bezpieczeństwa oraz sprzęt do przemywania oczu/twarzy. Jeśli jednak substancja chemiczna jest uważana za szczególnie niebezpieczną, sprzęt należy umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie zagrożenia. Zasięg mobilny zapewnia ten poziom bliskości w tak odległych lokalizacjach.

Przemysł samochodowy

Zagrożenia chemiczne występują na każdym etapie produkcji pojazdu. W przypadku dużej liczby pracowników ryzyko rozlania lub rozprysku chemikaliów jest zatem wysoce prawdopodobne w zakładach motoryzacyjnych. Bardzo ważne jest, aby pracownicy narażeni na działanie substancji niebezpiecznych mieli dostęp do odpowiednich pryszniców oraz sprzętu do mycia oczu/twarzy.

prysznic bezpieczeństwa w przemyśle samochodowym