MATY DEZYNFEKCYJNE JAKO DODATKOWE ZABEZPIECZENIE W WALCE Z COVID-19

MATY DEZYNFEKCYJNE COVID-19. Jak się okazuje koronawirus bardzo łatwo może przenosić się poprzez obuwie. Jest to zagrożenie, które występuje przede wszystkim w szpitalach na butach personelu medycznego. Potwierdzają to badania naukowców z Chin. Aż 70% próbek pobranych ze szpitalnych podłóg na oddziałach zakaźnych podczas pandemii, dało pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19, co bezsprzecznie dowodzi, iż podeszwy butów są nośnikiem patogenów, które często bagatelizujemy.

MATY DEZYNFEKCYJNE COVID-19

Rozwiązania mat dezynfekcyjnych wszędzie tam gdzie jest potrzeba wskazania miejsca, oraz kierunku dezynfekcji przy wchodzeniu do budynku lub pomieszczenia.

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, centrów handlowych, salonów sprzedaży itp.

mata dezynfekcyjna dla szkół i przedszkoli, maty dezynfekcyjne covid-19

Rozwiązania mat dezynfekcyjnych dla placówek oświatowych. Kolorowe maty dezynfekcyjno-osuszające z wesołymi motywami dedykowane dzieciom. By wyrobić u najmłodszych nawyk wycierania i dezynfekcji obuwia. Mata swoim wyglądem zachęca dzieci do przejścia ” w podskokach”, przez co skutecznie wyrabia nawyk
dokładnego osuszania butów.

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do szkół, przedszkoli, żłobków.

Mata dezynfekcyjna covid-19, Maty dezynfekujące obuwie

Rozwiązanie mat dezynfekcyjnych do zastosowania wewnątrz budynków. Bardzo praktyczne i niedrogie zestawy mat wytrzymałe na intensywne użytkowanie. Pasują do większości drzwi wejściowych.

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach uniwersytetów, budynków użyteczności publicznej, gabinety lekarskie, domy opieki seniora, gabinety rehabilitacji itp.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak stosować maty dezynfekcyjne by spełniały swoją rolę w walce z COVID-19.

Skuteczność mat dezynfekcyjnych w walce z Covid-19 jest uzależniona głównie od rodzaju środka, którym są napełnione. Mówimy tu o odkażaniu butów z patogenów przed wejściem do budynku. Jest kilka rodzajów mat, które stosuje się do dezynfekcji obuwia:

  1.  Maty antybakteryjne zwane także dekontaminacyjnymi (samoprzylepne, jednorazowe tzw. zrywki)
  2.  Maty dezynfekcyjne przejściowe stosowane głównie w hodowli zwierząt, stosowane przy wejściach do budynków gospodarczych (obory, chlewnie, kurniki )
  3.  Maty czyszcząco-dezynfekcyjne, które są dedykowane do budynków, banków, wind, klatek schodowych, szatni, hal lotniskowych itp.

Pierwszy rodzaj mat to maty dekontaminacyjne według danych producenta są nasączone środkiem bakteriobójczym, a nie wirusobójczym więc mogą być nieskuteczne w walce z COVID-19. Produkt tego typu jest polecany np. przy wejściach do sal operacyjnych lub innych pomieszczeń wymagających sterylności bądź zwiększonych wymogów higienicznych.

Dezynfekcja butów
Maty dezynfekcyjne COVID - potknięcie

Maty dezynfekcyjne przejściowe są to maty stosowane głównie w hodowli zwierząt. Tego typu maty są wykonane z pianki poliuretanowej i obszyte materiałem. Pianka poliuretanowa jest nasączana odpowiednim płynem do odkażania. Skuteczność takich mat jest niewątpliwie większa niż mat dekontaminacyjnych, gdyż tu możemy użyć środka odpowiedniego do środowiska i panujących warunków. Jednak konstrukcja tych mat nie jest do końca przystosowana do intensywnego ruchu pieszego. Natomiast brak skosów może niestety powodować potknięcia i upadki, a brak strefy osuszającej skutkuje przenoszeniem płynu dezynfekującego bezpośrednio na podłogę, co czyni ją śliską stwarzając niebezpieczeństwo poślizgnięcia (efekt podobny do jazdy samochodem po mokrej powierzchni (Akwaplanacja).

Dzisiejsza sytuacja postawiła dodatkowe wymagania wobec mat dezynfekcyjnych. Muszą być wytrzymałe na intensywny ruch, łatwe w obsłudze (szybkie i łatwe napełnianie płynem) oraz posiadać odpowiednie zabezpieczenia tak, aby nie powodowały potknięć i poślizgnięć i upadków.

Wszystkie te cechy posiadają maty czyszcząco- dezynfekcyjne. Maty tego typu posiadają dookoła odpowiednie skosy, które zabezpieczają przed potknięciem, są bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji. Uzupełnianie środka odkażającego polega na bezpośrednim dolaniu płynu do maty, gdyż stanowi ona swego rodzaju zbiornik z powłoką czyszczącą. Czyszczenie i konserwacja takich mat polega na spłukaniu wodą bez zbędnego prania.

Maty czyszcząco- dezynfekcyjne odporne na intensywny ruch pieszy, posiadające zabezpieczenia przed poślizgnięciami i potknięciami:

Rozwiązanie mat dezynfekcyjnych wolno leżących

MATY DEZYNFEKCYJNE COVID-19

Mata czyszcząco dezynfekcyjna obuwie 173-19 Sani-Desing Jest to mata wejściowa dezynfekująca, przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji butów. Elastyczne wypustki powodują automatyczny proces czyszczenia podeszwy obuwia w momencie nacisku stopy na matę. Wypustki uginają się, a stopa zanurza się w roztworze dezynfekującym, tym samym jest to podwójne działanie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wirusów i bakterii do pomieszczenia. Praktyczna wielkość maty powoduje, że nadaje się ona do większości wejść. W połączeniu z matą 173-19 Deco Design, która osusza buty i zapobiega powstawaniu mokrej podłogi, daje idealne rozwiązanie dla wejść większości budynków typu: biura, urzędy, szatnie itp.

Bardzo solidna i trwała mata do intensywnego stosowania

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do szkół, uniwersytetów, budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, centrów handlowych, zakładów produkcyjnych itp.

Całkowity wymiar: 90cm x 181cm

Inne wymiary na zamówienie

Kolory: czarny, grafitowy

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do szkół, uniwersytetów, mata dezynfekcyjna w budynkach użyteczności publicznej, obiektów sportowych, centrów handlowych, zakładów produkcyjnych itp.

Mata wejściowa dezynfekcyjna 348 Sani-Master – nowa jakość mat dezynfekcyjnych

Sani-Master to mata nowej generacji, która łączy w sobie wszystkie cechy maty wejściowej czyszczącej, dezynfekującej oraz osuszającej buty. Dzięki swojej unikalnej modułowej konstrukcji można ją spersonalizować dostosowując do indywidualnych potrzeb: rodzaju obiektu, natężenia ruchu, charakteru i wielkości wejścia czy pomieszczenia.

Mata dezynfekcyjna 348 Sani-Master posiada trzy strefy:

1. Strefa odkażająca podeszwy:

Elastyczne wypustki powodują automatyczny proces czyszczenia podeszwy obuwia w momencie nacisku stopy na matę. Wypustki uginają się aby zanurzyć zelówki w roztworze dezynfekującym. Jest to podwójne działanie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń do budynków.

2. Strefa wstępnego osuszania butów:

To strefa z możliwością rozbudowy dzięki czemu można dobrać idealną długość maty w zależności od natężenia ruchu oraz wielkości wejścia do budynku. Dzięki opatentowanemu systemowi połączeń, mata tworzy jednolitą całość.

3. Strefa suszenia końcowego:

Jest to strefa ze zintegrowanymi fazowanymi krawędziami, które zapobiegają potknięciom. Wkładki osuszające mogą być w pełni spersonalizowane za pomocą nadruku logo np. hotelu czy firmy, przekazują informacje o konieczności zachowania odpowiedniego dystansu społecznego lub miejscu dezynfekcji dłoni.

Dopasowanie maty do indywidualnych potrzeb:

Środkowe sekcje osuszające można dodać za pomocą systemu łączników, aby zwiększyć długość maty, tak by dopasować ją do określonych rozmiarów czy charakteru wejścia.

Projekty standardowe lub niestandardowe
Sekcje osuszające Sani-Master są dostępne ze standardowymi wkładkami dywanowymi lub z wkładkami z maty z logo, co zapewnia w pełni różnorodność kolorów i wzorów, które można dowolnie konfigurować.

Standardowa wkładka dywanowa wykonana z materiału 113 Master Trax jest dostępna w kolorze grafitowym. Alternatywnie wkładki dywanowe można wyposażyć w 199 Logo Imperial, co pozwala na tworzenie niestandardowych grafik, logo lub zestawień wybranych kolorów w celu uzyskania w pełni zintegrowanego rozwiązania pasującego do każdego wejścia.

Mata wejściowa dezynfekcyjna 348 Sani-Master to idealne rozwiązanie do użytku w szkołach, przedszkolach, biurach, aptekach, szpitalach, sklepach, hotelach, restauracjach itp.

Maty dezynfekcyjne czyszcząco – osuszające

MATY DEZYNFEKCYJNE COVID-19

JEŻELI POTRZEBUJESZ INNEGO ROZWIĄZANIA MAT DEZYNFEKCYJNO – CZYSZCZĄCYCH ( indywidualne rozwiązanie, projekt pod grant, dotacje ) SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, PRZYGOTUJEMY DLA CIEBIE ODPOWIEDNI PROJEKT. Kontakt:          maty@jptechnik.pl       570-002-530 Poradnik:       Jak dobrać matę dezynfekcyjną 

Pozostałe rozwiązania mat czyszcząco dezynfekujących znajdziesz klikając w ikonkę info      MATY DEZYNFEKCYJNE COVID-19 ikonka info

Mata dezynfekcyjna czyszcząco – osuszająca

Bardzo solidna i trwała mata do intensywnego stosowania

Są to maty ekonomiczne stworzone na bazie mat dezynfekcyjnych: Sani-Trax oraz Sani-Scrape w połączeniu z wyjątkowo chłonnymi matami osuszająco-czyszczącymi. Ten rodzaj mat sprawdza się doskonale również jako wycieraczki wejściowe zatrzymujące brud i wodę. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dopasowania maty praktycznie do każdego rodzaju i wielkości wejścia.

Mata wejściowa do dezynfekcji obuwia 346 Sani-Trax Jest to mata dezynfekcyjna wejściowa, przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji butów. Elastyczne wypustki powodują automatyczny proces czyszczenia podeszwy obuwia w momencie nacisku stopy na matę. Wypustki uginają się, a stopa zanurza się w roztworze dezynfekującym, tym samym jest to podwójne działanie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wirusów i bakterii do pomieszczenia. Praktyczna wielkość maty powoduje, że nadaje się ona do większości wejść. W połączeniu z matą 175S Deco Design, która osusza buty i zapobiega powstawaniu mokrej podłogi, daje idealne rozwiązanie dla wejść większości budynków typu: biura, urzędy, szatnie itp.

Maty modułowe czyszcząco- dezynfekcyjne

System mat modułowych daje możliwość projektowania w dowolny sposób strefy czyszczącej, dezynfekującej i osuszającej tak, aby mata spełniała swoją funkcję wpływając jednocześnie na estetykę wejścia.  Maty takie możemy montować zarówno na dużych powierzchniach, w ramach wpustowych jak i w wąskich przejściach.

Idealne rozwiązanie dla hoteli, lotnisk, budynków o dużym natężeniu ruchu.

moduł
mata modułowa