Mata dezynfekująca obuwie w dzisiejszych czasach staje się niezbędnym wyposażeniem w wielu budynkach użyteczności publicznej takich jak biura, urzędy, hotele czy wejścia do szpitali, baseny i siłownie, szkoły lub przedszkola, biblioteki, muzea czy też sklepy, centra handlowe i wiele innych obiektów.

Okazuje się, że koronawirus może przenosić się poprzez obuwie. Jest to zagrożenie, które występuje przede wszytym w szpitalach na butach personelu medycznego. Potwierdza to badanie naukowców z Chin. Określili, że 70% próbek pobranych ze szpitalnych podłóg daje pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19.

Wiemy, że mycie rąk i utrzymywanie dystansu jest niezwykle ważne, aby w tej chwili zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W wyniku kaszlu lub kichania, kropelki wirusa lądują na ziemi, a następnie są przenoszone na obuwiu. Badacze z Wojskowej Akademii Medycznej w Pekinie zauważyli, że kiedy pracownicy szpitala przemieszczają się, koronawirus może być na całej powierzchni podłogi.

Funkcję nośnika COVID-19 pełnią buty. Dopiero w dalszej kolejności zakaźne aerozole mogą przenieść się na inne, przedmioty, takie jak: klamki, myszki komputerowe czy poręcze.

Maty dezynfekujące obuwie w placówkach oświatowych.

Maty dezynfekujące obuwie

MATA DEZYNFEKCYJNA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

MATA DEZYNFEKCYJNA KIDS

Bardzo dobrym przykładem potrzeby zastosowań mat dezynfekujących obuwie są żłobki czy przedszkola. Podłoga jest miejscem, z którym najczęstszy kontakt mają właśnie dzieci podczas zabaw, w trakcie których kontakt rąk z podłożem jest na porządku dziennym. W związku z tym żaden opiekun grupy, choćby nie wiem jak się starał, nie jest w stanie zapanować nad naturalnym odruchem wkładania przez maluchy rąk do buzi.

Dlatego w pierwszej kolejności należałoby zadbać najpierw o to, by jak najmniej niepożądanych patogenów przedostało się do budynku już przy samym wejściu. Maty wejściowe/wycieraczki łączące w sobie właściwości wyłapujące brud jak i dezynfekcję obuwia powinny odgrywać tu kluczową rolę.

Maty dezynfekujące obuwie to dodatkowe rozwiązanie (oprócz maseczek ochronnych i mycia rąk). Dlatego dzięki swym właściwościom uniemożliwiają wnoszenie niechcianych patogenów do pomieszczeń.

Każde wejście lub wyjście z budynku może być potencjalnym zagrożeniem wniesienia wirusa na podeszwie butów do obiektu lub z niego. Dlatego jedyną skuteczną metodą zminimalizowania zagrożenia jest zanurzenie obuwia w płynie dezynfekującym lub chociażby w roztworze wody z mydłem. Umożliwiają to specjalne maty wejściowe w połączeniu z ciekłym środkiem do dezynfekcji.

Do tej pory maty wejściowe posiadały trzy podstawowe strefy:

1: Szorowanie: wychwytywanie pierwszych zabrudzeń, usuwanie do 40% brudu i wody z podeszew butów.

2: Czyszczenie: szorowanie drobnych zabrudzeń i wchłanianie wody w wewnętrznej strefie wejściowej, do 70%.

3: Osuszanie: zakończenie procesu – usunięcie z podeszew butów praktycznie całego brudu i wody.

Strefa 4: Mata dezynfekująca obuwie

Mata wejściowa dezynfekująca, przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji butów

W oparciu o wieloletnie doświadczenia z matą odkażającą 346 Sani-Trax ™, która jest stosowana w przemyśle spożywczym gdzie muszą być spełnione najwyższe wymagania. Firma Notrax® opracowała kilka rozwiązań, dodając do mat wejściowych strefę odkażająco-czyszczącą.

 

 

Mata dezynfekcyjna wejściowa

Mata czyszcząco dezynfekcyjna 173-19 Sani-Desing

Bardzo solidna i trwała mata dezynfekująca obuwie do intensywnego stosowania

Mata dezynfekcyjna + Mata osuszająca pełni rolę informującą o kierunku i miejscu dezynfekcji przy wchodzeniu do budynku lub pomieszczenia.

Odpowiednia do dużego natężenia ruchu
Grube krawędzie dookoła maty – wyższe o 0,635cm niż wypustki, pozwalają na użycie ciekłego środka do dezynfekcji
Do maty można wlać 2,5 litra środka dezynfekującego
Nie zawiera DOP, DMF i substancji niszczących warstwę ozonową, nie zawiera sylikonu i metali ciężkich
Mata dezynfekcyjna wykonana z gumy naturalnej 100% odpornej na działanie większości chemikaliów i na wahania temperatury

 

Mata dezynfekcyjna covid-19, Maty dezynfekujące obuwie

Mata dezynfekcyjna czyszcząco – osuszająca

Bardzo solidna i trwała mata do intensywnego stosowania

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do szkół, uniwersytetów, budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, centrów handlowych, zakładów produkcyjnych itp.

Elastyczne wypustki powodują automatyczny proces czyszczenia i dezynfekcji podeszwy obuwia w momencie nacisku stopy na matę. Wypustki uginają się aby zanurzyć zelówki w roztworze dezynfekującym. Jest to podwójne działanie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz patogenów do budynku na podeszwach obuwia. Praktyczna wielkość maty powoduje, że nadaje się ona do większości wejść. Od spodu wyposażona w gumowe przyssawki co zabezpiecza przed przesuwaniem się maty.

mata dezynfekcyjna, mata koronawirus, Maty dezynfekujące obuwie

Mata czyszcząco dezynfekcyjna Sani-Aqua

Bardzo solidna i trwała mata do intensywnego stosowania

Zalecane zastosowanie:
Odpowiednia do dużego natężenia ruchu.
Do stosowania wewnątrz budynków: w wejściach do szkół, uniwersytetów, budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, centrów handlowych, zakładów produkcyjnych itp

Całkowity wymiar: 90cm x 120cm

Mata czyszcząco dezynfekcyjna Sani-Aqua

Mata dezynfekująca obuwie

Zestaw składa się z:

Maty wejściowej dezynfekcyjnej czyszczącej 346 Sani-Trax oraz z Maty osuszająco absorpcyjnej 150 Aqua Trap, wyjątkowo chłonnej, działającej jak zbiornik, który jest w stanie zatrzymać do 6 litrów płynu na metr kwadratowy dzięki czemu zapobiega wnoszeniu nadmiaru płynu na posadzkę do budynku.

 

Mata wejściowa dezynfekcyjna 348 Sani-Master

Mata wejściowa dezynfekcyjna osuszająca 348 Sani-Master

Uniwersalny rozmiar maty pasuje do większości drzwi
Przedłużane sekcje dla dłuższej strefy suszenia mokrej odkażonej podeszwy butów

Wygodny rozmiar maty pasuje do większości drzwi
Przedłużane sekcje dla dłuższej strefy suszenia dla mokrej odkażonej podeszwy butów
100% twardej mieszanki kauczuku naturalnego; zaprojektowane tak, aby były odporne na większość chemikaliów i wahania temperatury