Maty antystatyczne ESD

Maty antystatyczne ESD

  • Post Author:
  • Post Category:Blog
Maty antystatyczne ESD - Skuteczna ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi

Maty antystatyczne ESD to skuteczne zabezpieczeniem przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych. Prosta czynność jaką jest chodzenie może naładować ciało ludzkie do kilku tysięcy woltów, szczególnie kiedy powietrze jest bardziej suche. Przy braku odpowiednich zabezpieczeń, rozładowania elektrostatyczne mogą powodować niezauważalne uszkodzenia wrażliwych urządzeń elektrycznych, oraz nieprzyjemne wstrząsy elektryczne u pracowników. Rozwiązaniem takiego problemu może być zastosowanie maty antystatycznej ESD

Maty antystatyczne ESD – Skuteczna ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi

Istnieje wiele produktów pomagających zmniejszyć lub wyeliminować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych: meble, sprzęt, materiały podłogowe. Maty antystatyczne ESD to najskuteczniejsze zabezpieczenie przed występowaniem wyładowań elektrostatycznych. Jedyne, które działają bez względu na typ noszonego obuwia.

Do podstawowych źródeł ochrony należą Maty ESD, opaski uziemiające, które w połączeniu z matami stołowymi oraz uziemieniem sprawiają, że ładunek nie jest wytwarzany w ciele ludzkim.

Typoszereg mat antystatycznych obejmuje maty od rozpraszających do przewodzących, zgodnie z wymaganiami IEC 61340-4-14. Maty rozpraszające posiadają rezystancję w zakresie 10⁶ – 10⁹ Ω. Żeby zabezpieczyć obszar pracy, wszystkie przewodniki na stanowisku, w tym personel, powinniśmy uziemić do tego samego punktu. Tworząc równowagę pomiędzy wszystkimi elementami a personelem. Notrax® oferuje także pełną gamę akcesoriów antystatycznych, w tym przewody uziemiające, opaski na nadgarstek, uziemienie na pięty.

Notrax® oferuje także pełną gamę akcesoriów antystatycznych, w tym przewody uziemiające, opaski na nadgarstek, uziemienie na pięty i środek czyszczących do mat antystatycznych.