Czy wirus może przenosić się na butach ?

Czy wirus może przenosić się na butach ?

  • Post Author:
  • Post Category:Blog

Zatem czy wirus może przenosić się na butach ? Czy obuwie stanowi realne zagrożenie ?

Otóż okazuje się że tak, ponieważ ma kontakt z powierzchniami w sklepach, komunikacji miejskiej, biurach i windach. Stąd może być skażone patogenami, które wnosimy do swoich domów.

Naukowcy ostrzegają, że koronawirus jest bardzo zaraźliwy i żywotny. Może utrzymywać się na powierzchni przedmiotów od trzech godzin do kilku dni, w zależności od materiału i warunków. Szacuje się, że na podeszwach obuwia patogen może przeżyć do 5 dni.

Jak wirus może przenosić się na butach

Czy wirus może przenosić się na butach

Badania w szpitalu Huoshenshan w Wuhan

Przeprowadzone badania wykazały, że kropelki COVID-19 mogą podróżować w powietrzu do 4 metrów. Gdy ktoś, kto jest zarażony, kaszle lub kicha, kropelki wirusa lądują na ziemi, a następnie są przenoszone dalej w inne miejsca na obuwiu. Przeprowadzone testy w szpitalu Huoshenshan w Wuhan w Chinach w centrum wybuchu koronawirusa wykazały, że połowa butów zespołów medycznych dała wynik pozytywny na obecność wirusa.

Jeszcze bardziej zaskakujące było to, że podłoga w aptece szpitalnej, w której nie wolno przyjmować pacjentów, miała 100% pozytywnych wyników. To znaczy, że wirus rozprzestrzeniał się na obuwiu przez zespół medyczny. Oznacza to również, że goście i każdy inny pracownik szpitala mógł zabrać wirusa ze sobą do domu na butach.

Producent wykładzin przemysłowych Firma Notrax® przygotowała kilka rozwiązań mat dezynfekujących, które skutecznie pomagają zapobiegać roznoszeniu wirusa COVID-19 na obuwiu.

Rozwiązania dla mat dezynfekujących obuwie:

Mata dezynfekująca odkażająca wejściowa
Czy wirus może przenosić się na butach

Mata osuszająca absorpcyjna Deco Design ™ pochłania nadmiar płynu dezynfekującego z obuwia.
Z matą 343 Sani-Max ™ lub matą 346 Sani-Trax ™ tworzy idealne rozwiązanie maty dezynfekującej dla biur, hoteli, szpitali itp.

Modułowy wielostrefowy system mat wejściowych:

Mata dezynfekująca odkażająca wejściowa
Czy wirus może przenosić się na butach

Modułowa wielostrefowa płytka wejściowa Sani-Scrape ‘n Dry II C12, która czyści i dezynfekuje buty.
Tradycyjna konstrukcja pierścieniowa znana z dużych otworów, które zapewniają przyczepność i doskonały drenaż w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Bezproblemowo łączy się z Master Flex ™ D23, co pozwala na łatwą instalację na miejscu oraz płynne i harmonijne przejście z trybu zewnętrznego na wewnętrzny.