Maty dezynfekujące obuwie

Maty dezynfekujące obuwie

Mata dezynfekująca obuwie to kolejna rzecz, która w dzisiejszych czasach staje się niezbędnym wyposażeniem w wielu budynkach użyteczności publicznej takich jak biura, urzędy, hotele czy wejścia do szpitali, baseny i siłownie, szkoły lub przedszkola, biblioteki, muzea czy też sklepy, centra handlowe i wiele innych obiektów.

Okazuje się, że koronawirus może przenosić się poprzez obuwie. To zagrożenie, które występuje przede wszytym w szpitalach na butach personelu medycznego. Potwierdza to badanie naukowców z Chin. Określi 70% próbek pobranych ze szpitalnych podłóg daje pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19.

Wiemy, że mycie rąk i utrzymywanie dystansu jest niezwykle ważne, aby w tej chwili zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W wyniku kaszlu lub kichania, kropelki wirusa lądują na ziemi, a następnie są przenoszone na obuwiu. Badaczom z Wojskowej Akademii Medycznej w Pekinie zauważyli. Kiedy pracownicy szpitala przemieszczają się, koronawirus może być na całej powierzchni podłogi . Funkcję nośnika COVID-19 pełnią buty. Dopiero w dalszej kolejności zakaźne aerozole mogą przenieść się na inne, przedmioty, takie jak: klamki, myszki komputerowe czy poręcze.

Maty dezynfekujące obuwie w placówkach oświatowych.

Bardzo dobrym przykładem potrzeby zastosowań mat dezynfekujących obuwie są żłobki czy przedszkola. Podłoga jest miejscem, z którym najczęstszy kontakt mają właśnie dzieci podczas zabaw, w trakcie których kontakt rąk z podłożem jest na porządku dziennym. Żaden opiekun grupy, choćby nie wiem jak się starał, nie jest w stanie zapanować nad naturalnym odruchem wkładania przez maluchy rąk do buzi.

Dlatego w pierwszej kolejności należałoby zadbać najpierw o to, by jak najmniej niepożądanych patogenów przedostało się do budynku już przy samym wejściu. Maty wejściowe/wycieraczki łączące w sobie właściwości wyłapujące brud jak i dezynfekcję obuwia powinny odgrywać tu kluczową rolę.

Maty dezynfekujące obuwie to dodatkowe rozwiązanie (oprócz maseczek ochronnych i mycia rąk). Dzięki swym właściwościom uniemożliwiają wnoszenie niechcianych patogenów do pomieszczeń.

Każde wejście lub wyjście z budynku może być potencjalnym zagrożeniem wniesienia wirusa na podeszwie butów do obiektu lub z niego. Dlatego jedyną skuteczną metodą zminimalizowania zagrożenia jest zanurzenie obuwia w płynie dezynfekującym lub chociażby w roztworze wody z mydłem. Umożliwiają to specjalne maty wejściowe w połączeniu z ciekłym środkiem do dezynfekcji.

Do tej pory maty wejściowe posiadały trzy podstawowe strefy:

1: Szorowanie: wychwytywanie pierwszych zabrudzeń, usuwanie do 40% brudu i wody z podeszew butów.

2: Czyszczenie: szorowanie drobnych zabrudzeń i wchłanianie wody w wewnętrznej strefie wejściowej, do 70%.

3: Osuszanie: zakończenie procesu – usunięcie z podeszew butów praktycznie całego brudu i wody.

Strefa 4: Czyszcząco-dezynfekująca obuwie

Mata wejściowa dezynfekująca, przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji butów

W oparciu o wieloletnie doświadczenia z matą odkażającą 346 Sani-Trax ™, która jest stosowana w przemyśle spożywczym gdzie muszą być spełnione najwyższe wymagania. Firma Notrax® opracowała kilka rozwiązań, dodając do mat wejściowych strefę odkażająco-czyszczącą.

MATY DEZYNFEKUJĄCE OBUWIE:

Mata wejściowa dezynfekująca 353S Sani-Scrape

Mata wejściowa dezynfekcyjna

Jest to mata wejściowa dezynfekująca, przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji butów. Elastyczne wypustki powodują automatyczny proces czyszczenia podeszwy obuwia w momencie nacisku stopy na matę. Wypustki uginają się, a stopa zanurza się w roztworze dezynfekującym, tym samym jest to podwójne działanie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wirusów i bakterii do pomieszczenia. Praktyczna wielkość maty powoduje, że nadaje się ona do większości wejść.

Mata dezynfekcyjna wejściowa 343 Sani-Max

mata dezynfekująca obuwie

Posiada wkładkę do usuwania dużych zanieczyszczeń zbudowaną z włókien winylowych,wypełniana roztworem dezynfekującym.

Pętle winylowe pod ciężarem uginają się, a podeszwa buta jest zanurzana w płynie dezynfekcyjnym.

Mata czyszcząco dezynfekująca 693S Sani-Scrape

Maty czyszcząco dezynfekujące Sani-Scrape 'n Dry II C23

Modułowa wielostrefowa płytka wejściowa, która po wypełnieniu płynem dezynfekuje i czyści buty. Bezproblemowo łączy się z systemem Master Flex ™ co pozwala na łatwą instalację na miejscu oraz płynne i harmonijne przejście z trybu zewnętrznego na wewnętrzny.
Tego typu mata pozwala na niestandardową instalację w celu dopasowania do dowolnego wejścia w dużych obiektach. Płytki modułowe 50 cm łatwo się łączą, można je zainstalować ręcznie bez użycia młotów i narzędzi.

Mata osuszająca absorpcyjna 175S Deco Design

Mata dezynfekująca obuwie

Mata osuszająca absorpcyjna Deco Design ™ pochłania nadmiar płynu dezynfekującego z obuwia.
Z matą 343 Sani-Max ™ lub matą 346 Sani-Trax ™ tworzy idealne rozwiązanie maty dezynfekującej dla biur, hoteli, szpitali itp.

Dodaj komentarz