Jest kilka nowych rozwiązań maty dezynfekcyjne przed wejściem do budynku, które pomogą jeszcze bardziej zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. W oparciu o matę odkażającą 346 Sani-Trax ™, która jest stosowana w przemyśle spożywczym od dziesięcioleci i często była używana jako obrona, podczas wybuchów ptasiej grypy i innych zakaźnych wirusów, nowe rozwiązanie zostało włączone do systemu mat wejściowych, aby stworzyć szybkie i łatwe rozwiązanie dezynfekcji dla wszystkich wejść.

Do tej pory w matach czyszczących istniały trzy strefy:

szorująca, czyszcząca i osuszająca.

Wpływ nowego wirusa COVID-19

Ostatnie badania nad rozprzestrzenianiem się wirusów za pomocą obuwia i innych powierzchni, spowodowały potrzebę wprowadzenia dodatkowej strefy. Mianowicie strefy dezynfekującej, aby zapobiec przenoszeniu na obuwiu bakterii, wirusów do biura, zakładu lub domu.

Cztery strefy Maty dezynfekcyjne przed wejściem do budynku

1: Wstępna, aby usunąć wszystkie duże zanieczyszczenia
2: Dezynfekująca za pomocą roztworu dezynfekującego lub mydła
3: Czyszcząca, aby usunąć pozostały kurz lub inne cząsteczki
4: Osuszająca, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom

Nowa płytka Sani-Scrape posiada wkładkę do usuwania dużych zanieczyszczeń zbudowaną z włókien winylowych, którą można wypełnić roztworem dezynfekującym.
Modułowy systemu Master Flex ™ pozwala na niestandardową instalację w celu dopasowania do dowolnego wejścia w dużych obiektach, takich jak dworce, szpitale, centra handlowe, szkoły lub hotele oraz do mniejszych wejść np. sklepów, biur, a nawet domów. Płytki modułowe 50 cm łatwo się łączą. Master Flex ™ C12 można zainstalować ręcznie bez użycia młotów i narzędzi. Płytki z naturalnej gumy można łatwo dopasować za pomocą noża (oraz linijki i taśmy mierniczej).

System połączeń męskich i żeńskich łączy się ze sobą bez potrzeby stosowania kleju, śrub, zacisków, szyn lub ram, dzięki czemu instalacja jest szybka i bardzo łatwa. Tak więc wszelkie już zainstalowane systemy można łatwo rozszerzyć lub przekonwertować na rozwiązanie odkażające. Ponadto, gdy pojawią się nowe rozwiązania będzie je można w bardzo łatwy sposób dostosować do mat już zainstalowanych.

Master Flex ™ można dostosować za pomocą dużego wyboru wysokiej jakości wkładek dywanowych w różnych materiałach, wzorach i kolorach. Model 593 Master Flex ™ C12 można wyposażyć w niestandardowe nadrukowane wkładki z logo w dowolnym kolorze lub wzorze, aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie czyszczenia obuwia, utrzymywania bezpiecznej odległości, lub przypomnieć, aby również umyć ręce, zaraz po wejściu do budynku.