Jest kilka nowych rozwiązań maty dezynfekcyjne przed wejściem do budynku, które pomogą jeszcze bardziej zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. W oparciu o matę odkażającą 346 Sani-Trax ™, która jest stosowana w przemyśle spożywczym od dziesięcioleci i często była używana jako obrona, podczas wybuchów ptasiej grypy i innych zakaźnych wirusów, nowe rozwiązanie zostało włączone do systemu mat wejściowych, aby stworzyć szybkie i łatwe rozwiązanie dezynfekcji dla wszystkich wejść.

Do tej pory w matach czyszczących istniały trzy strefy:

szorująca, czyszcząca i osuszająca.

Wpływ nowego wirusa COVID-19

Ostatnie badania nad rozprzestrzenianiem się wirusów za pomocą obuwia i innych powierzchni, spowodowały potrzebę wprowadzenia dodatkowej strefy. Mianowicie strefy dezynfekującej, aby zapobiec przenoszeniu na obuwiu bakterii, wirusów do biura, zakładu lub domu.

Cztery strefy Maty dezynfekcyjne przed wejściem do budynku

Nowa płytka Sani-Scrape posiada wkładkę do usuwania dużych zanieczyszczeń zbudowaną z włókien winylowych, którą można wypełnić roztworem dezynfekującym.
Modułowy systemu Master Flex ™ pozwala na niestandardową instalację w celu dopasowania do dowolnego wejścia w dużych obiektach, takich jak dworce, szpitale, centra handlowe, szkoły lub hotele oraz do mniejszych wejść np. sklepów, biur, a nawet domów. Płytki modułowe 50 cm łatwo się łączą. Master Flex ™ C12 można zainstalować ręcznie bez użycia młotów i narzędzi. Płytki z naturalnej gumy można łatwo dopasować za pomocą noża (oraz linijki i taśmy mierniczej).

System połączeń męskich i żeńskich łączy się ze sobą bez potrzeby stosowania kleju, śrub, zacisków, szyn lub ram, dzięki czemu instalacja jest szybka i bardzo łatwa. Tak więc wszelkie już zainstalowane systemy można łatwo rozszerzyć lub przekonwertować na rozwiązanie odkażające. Ponadto, gdy pojawią się nowe rozwiązania będzie je można w bardzo łatwy sposób dostosować do mat już zainstalowanych.

Master Flex ™ można dostosować za pomocą dużego wyboru wysokiej jakości wkładek dywanowych w różnych materiałach, wzorach i kolorach. Model 593 Master Flex ™ C12 można wyposażyć w niestandardowe nadrukowane wkładki z logo w dowolnym kolorze lub wzorze, aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie czyszczenia obuwia, utrzymywania bezpiecznej odległości, lub przypomnieć, aby również umyć ręce, zaraz po wejściu do budynku.